آیا میدانید تعطیلی عید فطر چند شنبه است؟

آیا میدانید تعطیلی عید فطر چند شنبه است؟

آیا میدانید تعطیلی عید فطر چند شنبه است؟

آیا میدانید تعطیلی عید فطر چند شنبه است؟


سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با زیاد توصیف کردن تعطیلات کشور، خواستار ساماندهی این تعطیلات از سوی دولت و مجلس شد.

“سیدجواد زمانی” در گفت‌وگو با خانه ملت، در رابطه با لایحه دولت برای افزایش تعطیلی عید فطر، گفت: باید منتظر بمانیم تا این لایحه ارائه شود، زیرا اکنون مشخص نیست که چه روزی عید فطر خواهد بود.
وی با یادآوری اینکه دولت اعلام کرده اگر پنجشنبه عید فطر باشد شنبه را هم تعطیل می‌کند، افزود: شاید عید فطر روز چهارشنبه باشد در این صورت پنجشنبه نیز خود به خود تعطیل می‌شود.
نماینده مردم کنگاور، هرسین و بیستون با اظهار اینکه برای تصمیم گیری نهایی درباره افزایش تعطیلات عید فطر باید منتظر ارائه لایحه از سوی دولت بود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعطیلات در کشور زیاد است و به همین دلیل باید سازو کاری برای کل تعطیلات ترسیم شود.
زمانی در این راستا خواستار ارائه لایحه و یا طرح از سوی دولت و مجلس برای سامان دهی تعطیلات در کشور شد و افزود: در این صورت، اگر دولت بخواهد یک روز را پس از یک ماه روزه‌داری تعطیل کند، اتفاق خاصی نمی‌افتد.
دولت به جای پنجشنبه، شنبه‌ها را تعطیل کند
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه با اشاره به تصمیم دولت برای تعطیلی روز پنجشنبه‌ها، گفت: براساس قانون کار؛ کارگر و کارمند باید ۴۴ ساعت در هفته کار مفید داشته باشند، اگر دولت به گونه ای برنامه ریزی کند تا این ۴۴ ساعت کار مفید از شنبه تا چهارشنبه حساب شود و در عین حال کیفیت و کارایی نیز بالا برود، طبیعتا فرد بهتر می تواند به خود و خانواده اش برسد و زمان بیشتری هم دارد.
زمانی با اشاره به مخالفت خود با طرح تعطیلی روزهای پنجشنبه، اظهار کرد: اگر این روز را در کشور تعطیل کنیم، مشکلاتی به وجود خواهد آمد که تاکنون کسی برای حل آنها چاره جویی نکرده است.
وی یادآوری تعطیلی روزهای شنبه و یکشنبه در دیگر کشورها، خاطرنشان کرد: اگر روز پنجشنبه هم در ایران تعطیل شود، برای ارتباط با دیگر کشورهای از لحاظ اقتصادی و سیاسی دچار مشکل خواهیم شد.
زمانی برای رفع مشکل خواستار تعطیلی روزهای شنبه به جای پنجشنبه شد و افزود: در این صورت یک روز از تعطیلی در هفته در ایران، با یک روز تعطیلی کشورهای دیگر هماهنگ می‌شود.
“سید محمدرضا میرتاج‌الدینی” معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفته بود: مباحثی در دولت با پیشنهاد رئیس‌جمهور مطرح شد تا یک روز به تعطیلی عید فطر اضافه شود.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه تعطیلی دیده شده در این لایحه ۲ روز است، اظهار کرد: بر اساس این لایحه که مشتمل بر۱ تبصره است؛ اگر روز پنج‌شنبه عید فطر باشد و روز پس از آن با روز جمعه که تعطیل رسمی کشور است، مصادف شود شنبه نیز تعطیل می‌شود تا مردم فرصت خوبی را برای استفاده از این عید سعید داشته باشند.
میرتاج‌الدینی این نکته را نیز یادآور شد که لایحه افزایش تعطیلات عید فطر پس از تعطیلات مجلس، با قید فوریت به قوه مقننه ارائه می‌شود تا پایان ماه مبارک رمضان بررسی این لایحه به پایان رسیده و تصویب شود.

ارسال نظر