بازداشت شدگان مصری در اتوبوس کشته شدند

بازداشت شدگان مصری در اتوبوس کشته شدند

Egypt

جوان کمپ : در پی بازداشت 600 نفر از اعضای گروه اخوان المسلمین و انتقال بازداشتی ها به زندان، گروهی برای آزادی آنها، اقدام به یورش به ماشین‌های پلیس و اتوبوس‌های حمل زندانیان کردند؛ که در این درگیری 36 نفر جان باختند…

در پی بازداشت 600 نفر از اعضای گروه اخوان المسلمین و انتقال بازداشتی ها به زندان، گروهی برای آزادی آنها، اقدام به یورش به ماشین‌های پلیس و اتوبوس‌های حمل زندانیان کردند؛ که در این درگیری 36 نفر جان باختند.

براساس بیانیه منتشر شده از منابع رسمی مصر، این حادثه در خلال انتقال بازداشت شدگان مخالف کودتا به زندان ابوزابل، اتفاق افتاده است.


مقامات رسمی می گویند در اثنای انتقال ٦۰۰ تن از بازداشت شدگان، تعدادی از آنان قصد فرار داشتند که نیروهای پلیس مصر، نخست از گاز اشک اور استفاده کردند و سپس به سوی آنان تیر شلیک نمودند.


از سوی دیگر خبر می رسد تلاشهای وزارت امور خارجه ترکیه برای آزادی “متین توران” خبرنگار تی آر تی از زندان “تورا” در قاهره همچنان ادامه دارد.


گفته می شود هرچند که تحقیقات از توران به پایان رسیده اما آزادی وی از زندان روند زمان بری را طی خواهد کرد.


در تحولی دیگر گفته می شود که دادگاه امنیت دولتی مصر برای “محمد الظواهری” برادر “ایمن الظواهری” رهبر القاعده، به اتهام عضویت در گروه مسلح الجهاد، حکم زندان ۱٥ روزه ای را صادر کرده است.


این در حالی است که الظواهری اتهامات وارده را مردود می داند.

ارسال نظر