تبلیـغات تصویـری فرهنـگی با مضمون در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی "آدم" باشید

تبلیـغات تصویـری فرهنـگی با مضمون در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی “آدم” باشید

سایت جوان کمپ

تبلیـغات تصویـری فرهنـگی با مضمون در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی “آدم” باشید


در متروی پاریس تبلیغات نو آورانه و جالبی صورت گرفته است که بسیار تاثیر گزار است این تبلیغات که به تحوی به رفتار بد برخی مسافران مترو اشاره میکند کاملا میشود گفت که درباره ایران خودمان هم صدق میکند.

البته نه تنها در مترو بلکه در اکثر شهر های ایران در اتوبوس های خط واحد عمومی این مشکلات و بی فرهنگی ها هم دیده میشود.

سایت جوان کمپ با انتشار این مطلب از شما کاربران گرامی میخواهد که در استفاده از وسایل عمومی نهایت دقت را بکنید و اگر انسان شریفی هستید که همیشهبه حقوق خود و دیگران احترام میگزارید به دیگران این توصیه را بکنید.


همه تبلیغات فرهنگی اخیری که در متروی پاریس انجام می شود این مفهموم را میرساند(نزدیک به این مضمون): در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی “آدم” باشید!

سیستم حمل و نقل پاریس، سیستمی تقریبا کامل است که اکثر نقاط شهر خدمات رسانی می کند اما این سیستم گرچه ایراداتی داشته باشد اما نگرانی هایی درباره فرهنگ استفاده از این سیستم ها مشاهده می شود. بنابراین شهرداری پاریس با استفاده از تبلیغات فرهنگی نوآورانه دنبال فرهنگ سازی است.

اخیرا وقتی تبلیغات شهری مخصوصا در فضای مترو را مشاهده می کنیم این تبلیغات معنا دار دیده می شوند. شاید افرادی که در استفاده از وسایل حمل و نقل پاریس اینگونه رفتار می کنند به خود آیند که یعنی من شبیه این حیوانات هستم؟ اما این تبلیغات چه هستند :

اتوبوس خط 86 را نشون میده و می گه : با صدای 86 دسیبل با موبایل حرف زدی. تمام حریم خصوصی ات و دوستانت را از دست می دهی… چنین فردی مثل یک خروس بی محل است.
در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی “آدم” باشید

 

ادامه این تصاویر همراه با توضیحات آن ها را در ادامه مطلب ببینید….

 


درباره شهرهای دیگر اطلاعی ندارم اما در مترو های پاریس صندلی های تاشویی وجود دارد که نزدیک درهای ورودی واگن های مترو است وقتی مترو شلوغ است بهتر است که مسافر متوجه شود که با ایستادن فضای بیشتری را در اختیار سایر مسافران قرار می دهد. این تصویر هم چنین وضعی را تشریح می کند. یعنی فردی را نشان می دهد که این فرهنگ را ندارد و بدون توجه به مسافران دیگر شبیه یک حیوان به راحتی در صندلی خود لم داده است.

این تبلیغ که نمادهای خطوط مترو و رنگ هاش را نشان می دهد و در این مورد خط 2 و 3 را نشان داده می گوید: تنبلی کردی و فضای زیادی را اشغال کردی. سرزنش های دو یا سه باره دیگران روبروته.
در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی “آدم” باشید

این تبلیغ هم یک آدم را با کله یک گاو نشون میده که چطور وارد مترو می شود. یعنی قبل از اینکه بگذارد مسافران دیگر پیاده شوند اینگونه وارد مترو می شود و فردی که این تبلیغ را کشیده او را مصداقی از یک گاو شاخدار می نامد. تبلیغ می گوید: 5 تا آدم را مثل رم کرده ها ترسوندن نشان دهنده این نیست که زمان کسب کرده ای.
در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی “آدم” باشید

خط یک مترو را نشون میده و میگه یک بار آدامست را در مترو به بیرون تف کن اما حتما آدامس به کف کفش های خودت هم می چسبه. کسی که این تبلیغ را ارائه کرده چنین افرادی را با صورت چنین حیوانی تصور کرده است.
در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی “آدم” باشید

باز هم از آیکون زرد که نشان دهنده خط یک مترو هست استفاده کرده و روی تبلیغ نوشته : یک بار از روی گیت ورودی پریدی اما مطمئن باش که جریمه اش را هم باید بپردازی. در این تبلیغ فردی که این کار را می کنه و من هم بارها شاهد چنین صحنه هایی توی متروی پاریس بودم شبیه قورباغه تصویر شده است.
در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی “آدم” باشید
ارسال نظر