ثبت نام جدید حج عمره

ثبت نام جدید حج عمره

سازمان حج و زیارت پس از حدود چهار سال توقف ثبت نام عمره و حج در بانک‌ها براساس تصمیم شورای عالی حج، اعلام کرد که امسال ثبت نام عمره را دوباره آغاز می‌کند؛ ولی هنوز برای ثبت نام حج تمتع تصمیمی ندارد. بنابراین متقاضیان عمره می‌توانند از ۲۴ شهریورماه از طریق راه‌هایی که این سازمان تعیین کرده است، برای ثبت نام عمره اقدام کنند.

http://javancamp.com/img/mf/2011/08/kabe.jpg

ثبت نام عمومی دوره‌ی جدید عمره‌ی مفرده از ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه، ۲۴ شهریورماه در تمام شعب بانک‌های ملی و ملت سراسر کشور آغاز می‌شود و تا یک‌ماه ادامه می‌یابد.

به گزارش ایسنا سازمان حج و زیارت پس از حدود چهار سال توقف ثبت نام عمره و حج در بانک‌ها براساس تصمیم شورای عالی حج، اعلام کرد که امسال ثبت نام عمره را دوباره آغاز می‌کند؛ ولی هنوز برای ثبت نام حج تمتع تصمیمی ندارد. بنابراین متقاضیان عمره می‌توانند از ۲۴ شهریورماه از طریق راه‌هایی که این سازمان تعیین کرده است، برای ثبت نام عمره اقدام کنند.

متقاضیان لازم است که پیش از اقدام به این نکات توجه کنند تا در ادامه، با مشکل خاصی مواجه نشوند.

۱ ـ مدت زمان ثبت نام از تاریخ ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۰ به‌مدت یک‌ماه و تا پایان وقت اداری روز یکشنبه، ۲۴ مهرماه ادامه دارد.

۲ ـ ثبت نام از زمان اعلام‌شده فقط در تمام شعب بانک‌های ملت و ملی به دو روش حضوری و اینترنتی ( به آدرس‌های بانک ملت www.bankmellat.ir و بانک ملی www.bmi.ir) خواهد بود.

۳ـ مدارک لازم برای هر فرد در زمان ثبت نام‌، ارائه‌ی اصل و یک‌سری کپی از صفحات شناسنامه و کارت ملی به شعبه‌ی مربوط است.

۴ ـ محدودیتی برای ثبت نام از افرادی که در دوره‌های گذشته نیز ثبت نام کرده‌اند، وجود ندارد.

۵ ـ سازمان برای ظرفیت اعزام حداکثر سه سال از بین ثبت نام‌شدگان به‌صورت قرعه‌کشی، تعیین اولویت می‌کند.

۶ ـ مبلغ علی‌الحساب دریافتی ثبت نام برای تمام افراد بالای ۱۰ سال، هشت‌میلیون ریال و برای افراد زیر ۱۰ سال شش‌میلیون ریال است. بدیهی است، هزینه‌ی قطعی سفر در زمان تشرف متقاضی تعیین و اعلام خواهد شد.

۷ ـ مبنای محاسبه‌ی سن افراد متناسب با زمان ثبت نام،‌ به‌صورت سیستمی انجام و تعیین می‌شود.

۸ ـ ثبت نام‌، زمانی قطعی و کامل تلقی می‌شود که متقاضی پس از طی مراحل ارائه و درج اطلاعات‌، اقدام به واریز کردن مبلغ علی‌الحساب (بند ۶) کند و کارت ثبت نام را که ممهور به مهر شعبه و امضای متقاضی است، دریافت کند.

۹ ـ تأکید می‌شود، تمام افرادی که قصد تشرف با یکدیگر را دارند‌، حتما در یک «شماره لیست گروه» و هم‌زمان در یک بانک ثبت نام کنند. سازمان هیچ‌گونه تعهدی در اعزام هم‌زمان افرادی که در دو «شماره لیست گروه» متفاوت و غیرهم‌زمان ثبت نام کرده باشند‌، نخواهد داشت. (ظرفیت هر لیست گروه حداکثر ۲۵ نفر است)

۱۰ـ تأکید می‌شود، متقاضیان‌ فقط در یک بانک و برای یک‌بار مجاز به ثبت نام هستند و هرگونه ثبت نام تکراری بیش از یک‌بار متقاضی، اعتبار ندارد و از سوی سازمان حذف خواهد شد.

۱۱ ـ حضور تمام اعضای خانواده برای ثبت نام اجباری نیست و سرپرست خانواده می‌تواند با در دست داشتن مدارک لازم‌ برای ثبت نام اولیه‌ی آن‌ها اقدام کند.

۱۲ ـ شرایط ثبت نام در هریک از شعب بانک‌های ملی یا ملت یکسان است و هیچ‌یک از دو بانک یادشده در ثبت نام و تشرف‌، دارای اولویت و امتیاز خاصی نسبت به دیگری نیست.

۱۳ ـ به‌منظور رفاه حال متقاضیان‌، تمام شعب بانک ملی و ملت در روز جمعه، ۲۵ شهریورماه نیز آماده‌ی ثبت نام هستند.

۱۴ ـ زمان احتمالی اعزام ثبت نام‌های این دوره، از سال ۱۳۹۳ به بعد خواهد بود.

۱۵ـ برابر ضوابط و مقررات عربستان سعودی برای بانوان بدون محرم زیر ۴۵ سال متقاضی تشرف، روادید عمره صادر نمی‌شود.

ارسال نظر