جذب ده‌ها میلیون کاربر گوگل پلاس ظرف چند

جذب ده‌ها میلیون کاربر گوگل پلاس ظرف چند

 

خبرآنلاین: جذب ده‌ها میلیون کاربر گوگل پلاس ظرف چند ماه قابل تحسین است اگرچه بزرگترین رقیب هنوز ده ها برابر بیشتر کاربر دارد.

 

گوگل پلاس هنوز به پای فیس بوک نرسیده اما در بین ماه‌های نوامبر تا دسامبر سال گذشته ۵۵ درصد مردم در ایالات متحده آمریکا از آن استفاده کرده‌اند. یکی از تحلیلگران هم در توییتر نوشته بود که گوگل پلاس به مرز ۴۹ میلیون بازدید دست یافته است. گوگل هنوز تمایلی به اعلام آمار رسمی خود ندارد در حالیکه بقیه منابع به شدت مشتاق هستند تا این خلا را پر کنند.
پل آلن آمارگیر غیر رسمی گوگل و بنیانگذار FamilyLink هم به این نتایج دست یافته بود که گوگل پلاس در طول ماه دسامبر ۶۲ میلیون کاربر داشته و پیش بینی کرده بود که این میزان تا اول فوریه به ۸۵ میلیون برسد. ComScore هم در اندازه گیری‌های خود جمعیت کاربران گوگل پلاس را ۶۵ میلیون نفر اعلام کرده بود. البته در نظر داشته باشید که Hitwise میزان بازدیدها را بررسی کرده در حالیکه معیار اندازه‌گیری ComScore میزان بازدیدکنندگان بوده است.
جوانا شیلد، مدیر عامل فیس بوک برای اروپا، خاور میانه و آفریقا در کنفرانس LeWeb که در ماه دسامبر در پاریس برگزار شد گفت فیس بوک ۸۰۰ میلیون کاربر دارد و مهمتر اینکه این کاربران سایت را به طور مکرر بازدید می‌کنند. او افزود که نیم میلیارد نفر آنها در روز دوباره به سایت برمی گردند.
بزرگترین هدف شبکه‌های اجتماعی ارتباط بر قرار کردن میان افراد است. اگر بخواهیم این موضوع را معیار اندازه‌گیری‌ها قرار بدهیم فیس بوک در واقع خیلی هم نسبت به گوگل موفق تر نیست. گوگل در کنار گوگل پلاس، سرویس های دیگری مثل آندروید، Picasa Web Albums، جیمیل، سرویس جست و جو و ریدر را هم دارد و سعی دارد تا اینها را متحد کرده و محصولات خود را ترویج کند.
اهیمت شبکه‌های اجتماعی روز به روز در حال افزایش است. ComScoreدر ماه دسامبر گفته بود که شبکه‌های اجتماعی محبوبترین فعالیت آنلاین در جهانند، ۸۲ درصد کاربران ۱۵ سال به بالای اینترنت، یک پنجم وقت خود را به صورت آنلاین سپری می‌کنند.

 

 

ارسال نظر