دختر دانشجویی که به دلیل مزاحمت دستگر شد | جوان کمپ

دختر دانشجویی که به دلیل مزاحمت دستگر شد

پلیس سایبریگزارش داد دختر دانشجویی به خاطر مزاحمت در جمعه مجازی برای استاد خود بازداشت شده است.این دختر هم برای مزاحمت هم برای هک سایت دانشگاهشان دستگیر شده است.

این دختر 3 ماه است که برای استاد خود مشکلاتی به وجود اورده که این استاد خبر تداشت یکی از شگردانش دارند این کار را انجام میدهند که…

109064_846

 

جوان کمپ شما را به دیدن ادامه مطلب دعوت میکند.

سرهنگ نورالهی در این باره گفت: شخصی با مراجعه به پلیس، با ارائه مرجوعه قضایی، شکایتی مبنی بر ایجاد مزاحمت در فضای مجازی و انجام اقدامات خرابکارانه تنظیم کرد.

وی درباره اظهارات شاکی که از اساتید یکی از دانشگاه‌های غرب استان تهران بود، گفت: مدت سه ماه است که فرد یا افرادی با ارسال ایمیل‌های تهدیدآمیز، فحاشی و هتک‌حرمت در فضای مجازی موجبات سلب آسایش اینجانب و چند تن از دانشجویان دختر دانشگاه را فراهم کرده‌اند و همچنین با هک و نفوذ به برخی از رایانه‌های دانشگاه امنیت اطلاعات دانشگاه را در معرض خطر قرار داده‌اند.

رییس پلیس فتای غرب استان تهران گفت: با توجه به اهمیت موضوع، مراتب در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جرایم سایبری قرار گرفت. در بررسی‌ها مشخص شد؛ متهم آشنایی کامل به امورات رایانه داشت و همچنین با آگاهی از خلاءهای امنیتی سایت‌ها و شبکه‌های اینترنتی دانشگاه و سوءاستفاده از این خلاءها اقدامات مجرمانه خود را انجام داده و از دید متخصصان پنهان مانده است.

نورالهی افزود: با توجه به متن ایمیل‌های واصله و تصاویر یکی از دانشجویان دختر، مراتب مورد بررسی پلیس قرار گرفت و دانشجوی مورد نظر و دو تن از دوستان نزدیکش زیر نظر گرفته شدند و از سوی دیگر با تذکر به مسئولان دانشگاه، خلاءهای موجود اصلاح و نسبت به کنترل فنی و فیزیکی سایت‌های دانشگاه اقدام شد.

وی گفت: متهم با پی‌بردن به اقدامات پلیس و عدم‌امکان نفوذ به سایت دانشگاه، این بار از طریق ایمیل سه دانشجوی دیگر و همچنین یکی از موسسات علمی تهران اقدام به ایجاد مزاحمت کرد که با مراجعه به این موسسه مشخص شد سایت اینترنتی این موسسه نیز فاقد سیستم‌های امنیتی و کنترلی فنی و فیزیکی بوده و به همین علت متهم به راحتی توانسته از این طریق اقدامات خود را دنبال کند.

نورالهی در ادامه افزود: با توجه به تحت کنترل بودن سه تن از دانشجویان دختر مظنون اصلی پرونده، مشخص شد یکی از آنها اخیرا در این موسسه در تهران مشغول تحصیل است و سرانجام با شناسایی رد پای متهم در فضای مجازی و با هماهنگی قضایی وی دستگیر شد.

وی با بیان اینکه متهم ۲۳ ساله و دانشجوی رشته نرم‌افزار است، تصریح‌کرد: وی در بررسی اولیه منکر موضوع شد، اما در مواجهه با دلایل و شواهد مجبور به اعتراف شد و گفت که قصد مزاحمت برای استاد را نداشتم و فقط برای ایجاد ارتباط بیشتر این ایمیل‌ها را ارسال می‌کردم.

رییس پلیس فتای غرب استان تهران گفت: با تکمیل تحقیقات اولیه، متهم به همراه پرونده تحویل مرجع قضایی شد.

با تشکر از شما

جوان کمپ

ارسال نظر