دیکتاتور قذافی دستگیر شد

دیکتاتور قذافی دستگیر شد

از سومین اطلاعیه ای که از سوی سرهنگ در طرابلس پخش شد و در آن از وفاداران خواسته شده بود به خیابان ها بریزند و تا آخرین نفس با مخالفان بجنگند دیگر کسی از سرهنگ خبری ندارد.

یکشنبه شب همزمان با انتشار خبر دستگیری سیف الاسلام قذافی، برخی از انقلابیون از دستگیری معمر قذافی نیز خبر داده بودند که سخنگوی شورای انتقالی این خبر را تکذیب کرد.

پس از آن گفته شد معمر قذافی پیشتر به کاراکاس رفته است اما با توجه به تصاویری که یکشنبه از او در تلویزیون دولتی لیبی پخش شد این شایعه نیز باطل شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه آنچه مسلم است اینکه قذافی همچنان در لیبی است و این کشور را ترک نکرده است اما اینکه دقیقا در کجا مخفی شده و باقی مانده وفاداران خود را فرماندهی می کند کسی از آن خبر ندارد.

در همین حال مصطفی عبدالجلیل رئیس شورای ملی انتقالی لیبی نیز ار محل اختفا یا اقامت قذافی اطلاعی ندارد. این شخصیت لیبیایی که هم اینک مهمترین شخصیت سیاسی این کشور بعد از قذافی به حساب می اید به الجزیره گفته است که هیچ اطلاعی از او در دست ندارد.

با این همه او با اشاره به اینکه انقلابیون هنوز نتوانسته اند کنترل کامل شهر طرابلس را در دست گیرند گفت : بعید نیست که او همچنان در طرابلس و در یکی از مناطقی که مخالفان هنوز به آن تسلط پیدا نکرده اند، باشد.

هم اکنون براساس تایید کشورهای اروپایی و عضو ناتو تنها ۲۰ درصد از پایتخت همچنان در اختیار طرفداران و وفاداران به قذافی است و مابقی طرابلس به چنگ انقلابیون در آمده است.

در همین حال رئیس شورای ملی انتقالی لیبی شایعه صدور دستور قتل قذافی را تکذیب کرد و گفت ما امیدواریم معمر قذافی زنده بازداشت شود تا در داخل به صورت عادلانه محاکمه شود.

وی بار دیگر از اقدامات انتقام جویانه بعضی انقلابیون ابراز نگرانی کرد و تصریح کرد مخالف هر نوع اعدام غیرقانونی است.

از سوی دیگر شبکه اسکای نیوز انگلیس گزارش داد که احتمالا معمر قذافی در یکی از امارت های زیر زمینی مجهز خود که راهی مخفی به ساحل طرابلس دارد مخفی شده و می تواند در آخرین لحظات از طریق دریا بگریزد. این شبکه ادعا کرد مادامیکه قدافی در لیبی است جنگ همچنان ادامه خواهد داشت.

هنوز معلوم نیست نیروهای انقلابی تا چه اندازه بر سواحل طرابلس دسترسی دارند.

ارسال نظر