صدور حکم اعدام مدیر سایت غیر اخلاقی ایرانی

صدور حکم اعدام مدیر سایت غیر اخلاقی ایرانی

صدور حکم اعدام برای ادمین سایت مستهجن ایرانی

حکم اعدام مدیر سایت مستهجن ایرانی

پس از گذشت هزار روز از آغاز بررسی پرونده سعید ملک پور (مدیر سایت غیراخلاقی آویزون) و یک بار لغو حکم اعدام وی، در نهایت دیوانعالی با تائید رد نواقص پرونده حکم اعدام او را صادر کرد.

 به گزارش خبرگزاری مهر در روزهای پایانی سال ۸۷ سپاه پاسداران و دستگاه قضا خبر انهدام سایتهای غیراخلاقی فارسی زبان و دستگیری عوامل اصلی این سایتها را منتشر کردند.

 یکی از این مجرمان، شخصی به نام “سعید ملک پور” با نام مستعار “سیاوش حسین خانی” گرداننده یکی از بزرگترین و مشهورترین سایتهای پورنو فارسی به نام “آویزون” و حامی چندین سایت مستهجن معروف دیگر بود. که در خارج از کشور زندگی می کرد و در مهرماه ۱۳۸۷ بازداشت شد.

سعید ملک پور پس از طی مراحل قانونی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام اهانت به مقدسات و اصول و ارزشهای دینی، توهین و فحاشی به معصومین (ع) و اعتقادات اسلامی، گردآوری و انتشار محتوای ضداخلاقی و ضددینی خارجی، گردآوری، تولید و انتشار محتوای ضداخلاقی و ضددینی ایرانی (به زبان فارسی)، آموزش مسائل غیراخلاقی و غیررسمی، تولید و انتشار محتوای روابط نامتعارف جنسی مانند روابط جنسی با محارم، ضربدری، همجنسگرایی، فتیشیسم و…، تحریک جوانان در مسائل جنسی و عضوگیری از آنان برای ایجاد گروه های اینترنتی، تهیه و انتشار تصاویر تجاوز به عنف و زورگیری از دختران و بانوان ایرانی و انتشار تصاویر برهنه دختران و بانوان ایرانی از طریق دوربین مخفی و هک وب کم از سوی قاضی مقیسه محاکمه و به اعدام محکوم شد.
بر اساس این گزارش رسانه های بیگانه مانند بی بی سی فارسی، شبکه های فیس بوکی و دولتمردان کانادایی بازداشت این متهم را غیرقانونی و مخالف اصل حقوق بشر اعلام کرده و جریان رسانه ای وسیعی به راه انداختند تاجائیکه پای فاطمه افتخاری همسر سعید ملک پور هم در مصاحبه های تلویزیونی رسانه های غربی و ضد ایرانی باز شد. همسر این متهم حتی با نخست وزیر کانادا هم دیدار داشت و از وی درخواست کرد سعید ملک پور را به عنوان یک شهروند کانادایی از زندانهای ایران رها کند.
 حکم اعدام مدیر سایت مستهجن ایرانی
متهم این پرونده در اعترافات خود اعلام کرده است: یکی از روشهایی که برای تولید تصاویر مستهجن و هرزه نگاری استفاده می کردیم این بود که وب کم افراد را با یکسری نرم افزارهایی که از کانادا یا انگلیس خریداری کردیم، هک می کردیم. وب کم می تواند چیزهایی که در اتاق خواب است را نشان دهد. وقتی ما وب کم را هک می کردیم طرف فکر می کرد کامپیوترش خاموش است، ولی وب کمش روشن می ماند یا ما روشن می کردیم و می توانستیم خیلی چیزها را ببینیم. خیلی چیزهای مستهجن یا چیزهایی که مربوط به حریم خصوصی افراد بود، این طوری در می آوردیم و روی سایت قرار می دادیم… بعد از اشاعه مرحله مستهجن نگاری و هرزه نگاری گفتیم بیاییم، اعتقادات مذهبی را تمسخر کنیم. مراسم مذهبی و شمایل مذهبی بود که عکسهای مستهجن روی آنها قرار می دادیم و حتی در نوشتار، مراسم مذهبی را مسخره می کردیم و هدف نیز، ضربه زدن به اعتقادات مذهبی و دین مردم به خصوص جوانان بود. وقتی اعتقادات مذهبی یک جوان از بین برود، برای خیلی کارهای دیگر آماده می شود.
نکته قابل تامل اینجاست که خود متهم در مورد اعمال خودش می گوید: اگر از بیرون بخواهم به سعید ملک پور یا سیاوش حسین خانی نگاه کنم هیچ رحمی نمی کنم. می گویم مفسد فی الارض است و باید اعدام شود.
نیمه خردادماه حکم اعدام این متهم و راهزن جنسی از سوی دادگاه انقلاب برای تائید به دیوانعالی ارائه شد ولی دیوان حکم اعدام را لغو کرد. که علت آن نقص تحقیقات و لزوم مواجهه وی با بعضی از مرتبطان با سایتهای مستهجن بود و پرونده دوباره به دادگاه انقلاب عودت شد.
در همین رابطه محمود علیزاده طباطبایی وکیل ملک پور هم اعلام کرد: برخورد دیوان عالی کشور در این زمینه بسیار خوب و منطقی بوده است و حتی ما امیدواریم با دفاعیات مستدل ما در دادگاه، حکم برائت برای سعید ملک پور صادر شود!
قاضی مقیسه پس از بررسی مجدد پرونده و رفع نقایض حکم اعدام را دوباره برای تائید به دیوانعالی ارسال کرد تا اینکه پس از مدت هزار روز امروز محمد علی عارفی مدیر روابط عمومی دیوانعالی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: حکم اعدام سعید ملک پور رفع نقایص شده و حکم اعدام به تائید و ابرام دادنامه صادر شده از سوی دادگاه انقلاب رسیده است.

ارسال نظر