قیمت سکه به 600 هزار تومان خواهد رسید!

قیمت سکه به 600 هزار تومان خواهد رسید!

نگرانی از اقتصاد اروپا و امریکا باعث شده که نرخ جهانی طلا افزایش یابد و همین امر نیز موجب شده تا بازارهای داخلی نیز تحت تأثیر قرار گیرند.

فارس: رئیس‌اتحادیه کشوری طلا و جواهر ضمن اینکه از افزایش نرخ سکه و رسیدن آن تا ۶۰۰ هزار تومان در آینده نه چندان دور خبر داد، گفت: قیمت‌ طلا و سکه در بازار داخلی و خارجی واقعی بوده و هیچ حبابی ندارند.

محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت موجود بازار طلا و سکه اظهار داشت:‌ نگرانی از اقتصاد اروپا و امریکا باعث شده که نرخ جهانی طلا افزایش یابد و همین امر نیز موجب شده تا بازارهای داخلی نیز تحت تأثیر قرار گیرند.

وی با بیان اینکه نرخ جهانی طلا واقعی بوده افزود: در بازار داخلی و خارجی طلا در این روزها هیچ حبابی نداریم چراکه وضعیت اقتصادی دنیا موجب شده نرخ‌ها افزایش پیدا کند.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر ادامه داد: بازار جهانی طلا در روزهای آینده غیرقابل پیش‌بینی شده است؛ به نظر می‌آید نرخ فروش سکه در بازار داخلی طی روز جاری بازهم افزایش پیدا کند.

کشتی‌آرای با اشاره به افزایش نرخ سکه در بازار داخلی، گفت: وقتی بازارهای جهانی و داخلی دچار التهاب می‌شود نرخ‌های اعلام شده در بازار برای فروش سکه کمی جلوتر از ارزش واقعی است.

وی دلیل این امر را جلوگیری از ضرر فروشندگان طلا دانست و اضافه کرد: بعنوان مثال هم‌اکنون ارزش واقعی سکه طرح جدید ۵۱۰ هزار تومان است اما برخی صرافان قیمت‌ها را جلو جلو افزایش می‌دهند و آنرا ۵۱۵ هزار تومان اعلام می‌کنند.

این فعال در بازار طلا و جواهر افزود: هم‌اکنون سکه طرح قدیم در بازار سبزه میدان ۵۱۵ هزار تومان، طرح جدید ۵۱۰ هزار تومان، نیم سکه ۲۵۵ هزار تومان، ربع سکه ۱۳۵ هزار تومان و سکه گرمی ۷۶ هزار تومان قیمت‌گذاری شده و فروخته می‌شود.

وی درباره احتمال افزایش نرخ فروش سکه یک بهار آزادی نیز گفت:‌ در آینده نه چندان دور قیمت سکه در بازار داخلی به ۶۰۰ هزار تومان نیز خواهد رسید چراکه رشد قیمت سکه همچنان ادامه خواهد داشت.

کشتی‌آرای با بیان اینکه ارزش واقعی سکه بسیار بیشتر از ۵۰۰ هزار تومان است، تصریح کرد: به نظر بنده قیمت واقعی سکه باید یک میلیون تومان باشد که البته این رقم را نیز تجربه خواهیم کرد.

ارسال نظر