مشاهده پدیده‎ای نورانی و عجیب در آسمان ایران و جهان + عکس

مشاهده پدیده‎ای نورانی و عجیب در آسمان ایران و جهان + عکس

مشاهده پدیده‎ای نورانی و عجیب در آسمان ایران و جهان+ عکس

 

نجوم – حوالی ساعات 22:00 تا 22:30 شامگاه پنجشنبه 18 خرداد 1391، گزارش‌های متعددی از شهرهای کشور و همچنین برخی کشورهای جهان مبنی بر مشاهده پدیده نورانی عجیبی در آسمان منتشر شد. ماهیت این پدیده هنوز مشخص نشده است. برخی کشورهایی که دیدن این پدیده را گزارش کرده اند : لبنان،سوریه،ارمنستان،امریکای شمالی و……. بوده اند

گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که در آسمان تبریز، همدان، شیراز، کرج، تهران، کرمانشاه، شاهرود و مشهد، پدیده عجیبی دیده شده که ماهیت آن هنوز مشخص نیست.

منبع :خبرآنلاین

ادامه خبر + عکس را در ادامه مطلب یخوانید……………

به گفته برخی شاهدان عینی، نور سفیدی ناگهان منفجر شد و ابری در اطراف آن شکل گرفت که به سرعت گسترش پیدا کرد و نیمی از آسمان را گرفت.

تصویر زیر را علیرضا منشتی از کرمانشاه گرفته است.

تصویر زیر نیز در آسمان تهران ثبت شده است.

تصویر زیر نیز در آسمان تبریز ثبت شده است.

هرچند ازماهیت این پدیده هنوز چیزی مشخص نیست، اما مشاهده این پدیده از تمام ایران بدان معنی است که این پدیده در ارتفاعی بسیار زیاد از سطح زمین اتفاق افتاده و انرژی عظیمی نیز در آن آزاد شده است. پدیده مشابهی در خرداد 1386 در آسمان کشور دیده شد که دلیل آن، خالی شدن سوخت مرحله‌ای از یکی از موشک‌های ایالات متحده اعلام شد. تصویر این پدیده را در زیر مشاهده می‌کنید.

پدیده مشابهی نیز در آذر 1388 در آسمان نروژ مشاهده شدکه در آن، موشک از مسیر خارج شده روسی مارپیچی نورانی در آسمان ایجاد کرد و از تمام نروژ مشاهده شد.

اطلاعات تکمیلی را در خبرآنلاین دنبال کنید.

به روز شده در23:45 : تصویر زیر از مریم فخیمی در تبریز، لحظات آغازین ورود این پدیده نورانی در آسمان را نشان می‌دهد.

سایت جوان کمپ

ارسال نظر